banner23

banner26

banner24

Siber saldırıda Twitter çalışanlarının parmağı olabilir

Eski Twitter çalışanları, tarihin en büyük siber saldırılarından biri olan Twitter saldırısında şirketin yüzlerce çalışanının etkisi olabileceğini söyledi.

TEKNOLOJİ 27.07.2020, 09:15
Siber saldırıda Twitter çalışanlarının parmağı olabilir
banner34

Twitter, yaptığı bir açıklamada hacker'ların "az sayıda çalışanı manipüle ettiğini ve giriş bilgilerini kullandığını" kamuoyu ile paylaşmıştı.

45 hesabı ele geçiren hacker'ların daha sonra 36 hesabın da mesaj kutusuna erişildiği ortaya çıktı. Twitter ise bu durumdan etkilenen hesap sahiplerini kamuoyu ile paylaşmadı.

Twitter'ın işleyişi hakkında bilgi sahibi olan eski çalışanlar, 1.000 kadar kişinin benzer şekilde davranmış olabileceğini, yani saldırıya istemeden yardım etmiş olabileceğini iddia ettiler. Çok büyük kullanıcı kitlesine sahip firmalar, işlerinin bir kısmını başka firmalara yaptırdıklarından ortaya güvenlik sorunları çıkabiliyor. Güvenlik uzmanlarına göre yönetim araçlarına ne kadar çok kişi ulaşabiliyorsa, bu tür saldırıların gözden kaçma ve engellenme ihtimali o kadar yüksek olduğu gözlemleniyor.

Sosyal medya platformu, tekrar benzer saldırıların hedefi olmamak için saldırılarına karşı çalışanlarına eğitim veriyor.

22°
açık