banner23

banner31

banner24

Signal uygulamasına erişim sorunları yaşanıyor

WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesi sonrasında popüler olan Signal, kısa süredir dünya çapında erişim sorunları yaşıyor.

TEKNOLOJİ 27.09.2021, 11:37
Signal uygulamasına erişim sorunları yaşanıyor

WhatsApp’ın tartışma yaratan gizlilik sözleşmesi, hiç şüphesiz üçüncü taraf başka mesajlaşma uygulamalarına talebi artırdı. Bunlardan Telegram milyonlarca indirmeye ulaşırken, öte yandan Signal’de kısa sürede popüler oldu ve dünyadaki pek çok kullanıcı tarafından indirildi.

Shift Delete'nin haberine göre her uygulama ve platformda olacağı gibi Signal uygulaması da erişim sorunlarıyla karşı karşıya. Hem kullanıcılar, hem de DownDetector isimli siteden gelen rapora göre, Signal uygulamasına bir süredir erişilemiyor.

Uçtan uca şifreli mesajlaşma uygulaması Signal, gelen bilgilere göre bir süredir hizmet hatalarından dolayı erişime kapalı. Dünya çapında pek çok kullanıcı ”Signal teknik bir arıza yaşıyor” şeklinde bir uyarı alıyor. Gece saatlerinden bu yana devam eden erişim sorununu nedeni şu an için bilinmiyor. Ancak Signal tarafından yapılan açıklamaya göre şimdilik çalışmalar sürüyor ve hizmet de yakında normale dönecek.

Signal, son zamanlarda oldukça geniş bir kitleye ulaştırdı. Kullanıcı kitlesini elinde tutmak için sürekli olarak uygulamaya yeni özellikler ekleyen şirket, son olarak ”okuduktan sonra yaz” isimli bir mesajlaşma özelliğini piyasaya sürdü.

Ancak hataların yeni test edilen özelliklerden mi, yoksa bant sorunlarından mı kaynaklandığı şu an için bilinmiyor.

17°
parçalı bulutlu