banner23

banner26

banner24

Square'in adı Block Inc. olarak değişti

Jack Dorsey'in Twitter'dan ayrılmasının ardından Square adını Block Inc. olarak değiştirdi.

TEKNOLOJİ 05.12.2021, 19:08
Square'in adı Block Inc. olarak değişti
banner34

Dorsey, tüm enerjisini Square verdi ve ilk iş şirketin adını değiştirdi. Uzun süredir kripto paralar ve blok zincir (blockchain) teknolojisiyle ilgilenen Dorsey, şirketin yönünü tam anlamıyla buraya çevirdi.

NTV Teknoloji'nin haberine göre Square'in yeni adı değişerek Block Inc. oldu. Şirkette kurumsal bir değişikliğe gidilmeyeceği, halihazırda verilen tüm hizmetlerin devam edeceği bildirildi. Ayrıca Square'in (yeni adıyla Block) bünyesinde ödeme sistemi Cash App, müzik yayın platformu Tidal ve Bitcoin odaklı finansal hizmet segmenti TBD54566975 bulunuyor.

Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey, uzun yıllar şirkete yön verdikten sonra görevi bıraktığını duyurmuştu. Dorsey yıllar önce kurduğu ödeme platformu Square'e ağırlık vereceğini aktarmıştı. Twitter yönetim kurulu da uzun süredir Dorsey'den bir seçim yapmasını istiyordu.

Bünyesinde Facebook, Instagram, Messenger ve WhatsApp gibi sosyal ağları bulunduran Facebook Inc. adını ekim sonunda değiştirmişti. Facebook sanal evren yatırımlarını öne çıkartarak Meta adını almıştı. 

27°
açık