banner23

banner26

banner24

banner25

Starlink için dünya çapında siparişler alınmaya başlandı

Starlink internet hizmeti için dünya çapında ön siparişler almaya başlayan SpaceX şirketi, pek çok ülkeyle de iş birliği adına çalışmalar yapıyor.

TEKNOLOJİ 09.02.2021, 09:19
Starlink için dünya çapında siparişler alınmaya başlandı
banner34

SpaceX şirketi Starlink internet hizmeti için ABD'nin yanı sıra Yeni Zelanda, Kanada ve başka ülkelerden ön siparişler almaya başladı.

Tesla Rati sitesinde yer alan habere göre SpaceX, Starlink internet hizmeti için genel bir ön sürüme hazırlansa da çeşitli zorluklar ve engeller bulunuyor. Habere göre Starlink hizmetinin uluslararası olarak sunulması, SpaceX'in iş birliği yapmak istediği ülkelerdeki karmaşık ve bürokratik onay sürecine bağlı. SpaceX halihazırda ABD, Kanada ve Birleşik Krallık'ta Starlink internet hizmetini sunmak için lisanslarını güvence altına almayı başardı.

SpaceX'in Meksika, Almanya, Yunanistan, Fransa, Avustralya, Arjantin ve Şili'deki lisansları garanti altına almak için çalışmalarına devam ettiği bildirildi. Aynı zamanda henüz anlaşma sürecinin başlarında olsalar da Karayipler, Avusturya, İspanya, İrlanda, İtalya, Yeni Zelanda, Filipinler, Hindistan, Japonya, Güney Afrika, Brezilya ve Kolombiya'da da çalışmalara devam edildiği biliniyor. 

Elon Musk, Twitter'dan fiyatların düşük olmasını uman bir takipçisine verdiği cevapta, tüm ülkelere aynı fiyata hizmet sağlandığını ancak vergilerve nakliyeden kaynaklanan farklar olabileceğini belirtti. 

27°
açık