banner23

banner24

Starlink'in yeni Premium hizmeti hız ve fiyatıyla şaşırttı

SpaceX; uydu internet hizmeti Starlink'in 500 Mbps'lik internet hızına sahip yeni Premium paketinin aylık 500 dolar olduğunu açıkladı.

TEKNOLOJİ 04.02.2022, 14:00
Starlink'in yeni Premium hizmeti hız ve fiyatıyla şaşırttı
banner46

Uydu internet hizmeti Starlink'in, yeni paket ve fiyatı kullanıcıları oldukça şaşırttı.

SpaceX tarafından yapılan açıklamaya göre; 50 ila 250 Mbps arası alan kullanıcılar bundan böyle 500 Mbps hızındaki internet hizmetinden yararlanabilecek.

Yükleme hızı 10 ila 20 Mbps arasında olan kullanıcılar yeni Premium paketiyle 20 ila 40 Mbps arasında hıza ulaşabilecek.

Diğer taraftan Starlink'in internet hızındaki yükseliş fiyatlara da yansıdı. Bu, 500 Mbps hızına çıkmak isteyen bir kullanıcının aylık 500 dolar ödemek zorunda olacağı anlamına geliyor.

Anten ve diğer donanımlar için 499 dolarlık bir ödeme yapan kullanıcıların Premium paketi seçmesi durumunda 2 bin 500 dolar ödeme yapması gerekiyor. Buna ek olarak 500 dolar da bir depozito ücreti olduğu belirtildi.

SpaceX tarafından yapılan açıklamada, Premium paketin zorlu hava koşullarında ve şehirlerden uzak bölgelerde daha iyi çalışacağı ve müşterilerin kesintisiz hizmet alabileceği ifade edildi.

SpaceX ayrıca, yeni Premium antenin, kısa süre önce tanıttığı yeni dikdörtgen uydu çanağından daha büyük olduğunu ve en yoğun ağ kullanımı zamanlarında bile kritik işlemler için bant genişliğinin sağlanmasına yardımcı olacağını kaydetti.

Şirket, yeni Premium paketi satın alan kullanıcılar için uygun ekipmanların Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında gerçekleştirileceğini söylüyor.

Premium paketin Türkiye'de ne zaman hizmete gireceği ve ne kadar müşterisinin olacağı ise merak ediliyor.

banner34
19°
parçalı bulutlu