banner23

banner24

Suudi Arabistan hidrojen ihraç etmeyi planlıyor

Suudi Arabistan Enerji Bakanı Prens Abdulaziz bin Selman 2030 yılına kadar yaklaşık 4 milyon ton hidrojen üretmeyi ve ihraç etmeyi planladığını açıkladı.

TEKNOLOJİ 25.10.2021, 14:02
Suudi Arabistan hidrojen ihraç etmeyi planlıyor
banner46

Prens Abdülaziz, Suudi Arabistan’ın her tür enerji için güvenilir bir kaynak olmak için çalıştığını, yeni enerji şekilleri üreterek ülke ekonomisine ve ihracatına dahil etme imkanlarına sahip olunduğunu belirtti. Krallığın elektrikli otomobil üretebilecek imkana sahip olacağını da vurguladı.

Şarkul Avsat'ın haberine göre bakan “Tüm yöntemleri dahil etmeye açığız, Krallıkta bazı şeyler eksik olduğundan bahseden kişiler için üzülüyorum. Dünyanın en düşük maliyeti ile elektrik enerjisi üretmek için çalışacağız” ifadelerini sözlerine ekledi.

Suudi Enerji Bakanı’nın bu açıklamaları, Suudi Arabistan’ın çevre girişimleri kapsamında Riyad’da düzenlenen Yeşil Gençlik Zirvesi’nin açılışı çerçevesinde geldi.

Prens Abdülaziz, Suudi Arabistan’ın hidrojen tariki konusunda dünya genelinde ön saflarda ve en büyük tedarikçilerden olacağına yönelik söz verdi. 2030 yılına kadar yaklaşık 4 milyon ton hidrojen üretme ve ihraç etmek istediklerini belirtti.

banner34
19°
parçalı bulutlu