banner23

banner24

Suudi Arabistan'ın bilgi teknolojisi hedefi 27 milyar dolar

Suudi Arabistan 2025 yılında, nesnelerin internetinden (IoT) bulut bilişime kadar teknolojinin bütün önemli alanlarında 27 milyar dolarlık hedef belirledi.

TEKNOLOJİ 25.08.2021, 17:04
Suudi Arabistan'ın bilgi teknolojisi hedefi 27 milyar dolar

Suudi Arabistan Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu (CITC) Başkanı Mohammed Al-Tamimi, Riyad'daki bir foruma verdiği demeçte Suudi Arabistan'ın bilgi teknolojisi sektöründe iddialı hedeflerinin bulunduğunu belirtti.

Arab News'in haberine göre Suudi Arabistan 2025 yılında, nesnelerin internetinden (IoT) bulut bilişime kadar bilgi teknolojileri sektörünün bütün önemli alanlarında 27 milyar dolarlık hedef belirledi. 

Konuyla ilgili konuşan CITC Başkanı Mohammed Al-Tamimi, ''Krallık önümüzdeki beş yıl içerisinde bilgi teknolojileri ve teknoloji pazarlarının yıllık yaklaşık yüzde 10'luk büyümesine tanık olacak. Suudi Arabistan'ın bilgi teknolojileri konusunda iddialı hedefleri bulunuyor.'' ifadelerini kullandı.

Suudi Arabistan'daki IoT ve bulut hizmetlerinin 2030 yılına kadar bütün bilgi teknolojisi harcamalarının yüzde 30'unu oluşturması bekleniyor.

banner34