banner23

banner26

banner24

banner25

TEKNOFEST kapılarını açtı

Dördüncü yılında rekor başvuru alan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST başladı.

TEKNOLOJİ 21.09.2021, 13:04
TEKNOFEST kapılarını açtı
banner34

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde gerçekleştirilen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST; İstanbul Atatürk Havalimanı'nda çok sayıda ziyaretçi ve katılımcıya kapılarını açtı. 

TEKNOFEST, çok sayıda sürpriz ile ziyaretçileri karşılıyor. savunma sanayii ürünleriyle yapılan gösteri uçuşları, geçen festivallerde büyük ilgi ile takip edilmişti. Bu yıl da yapılacak çok sayıda gösteri, ziyaretçiler tarafından heyecanla bekleniyor. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank festival açılışı için yaptığı konuşmada TEKNOFEST'te yapılacak gösterilere değindi ve festivalin, Türkiye için anlamına işaret ederek "Aylar öncesinden hazırlıklarımızı yapıyoruz. TEKNOFEST Türkiye'nin gelecek vizyonunun örneğidir. Yarın dünyada adından söz ettirecek girişimcilerimiz var. GÖKBEY halka açık ilk gösteri uçuşunu yapacak. TOGG ilk kez bir festivalde milletimizle buluştu. TEKNOFEST'te dereceye giren takımlara 5 milyon liranın üzerinde ödül dağıtılacak. 2030 yılına kadar dünyada uçan arabaların pazar payı 320 milyar dolara ulaşacak. Teknolojiye yatırımlarımız devam edecek. Beraber tarih yazacağız." ifadelerini kullandı.

Açılış sırasında konuşma yapan SSB Başkanı İsmail Demir, başlangıçtan bu yana TEKNOFEST sürecinden bahsetti ve gençlere seslenerek "TEKNOFEST büyük bir potansiyeli harekete geçirdi. Derin dalgayı oluşturdu. Biz SSB'de 'istikbal' ve 'istiklal' dedik. Şu an da istikbal de sizsiniz, istiklal de sizsiniz." ifadelerini kullandı. 

Demir, yapılanların yeterli olmadığını bir ekre daha vurgulayarak yeterli olmayanları yeterli kılacak olanların, gençler olduğunu söyledi. 

Açılış konuşmacılarından BAYKAR Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar da gençlere yönelik teşvik edici ifadelerde bulunarak "Bu gençler sayesinde bağımsız güçlü Türkiye hedefimize her geçen gün bir adım daha yaklaşıyoruz. Çocuklarımız hepimizin göz bebeği... Genç kardeşlerim umudumuz sizlersiniz. Çekinmeyin korkmayın... Çalışmaya devam edin. Ülkemizin aydın yarınları olan sizlere elimizden geldiğince destek vermeye devam edeceğiz. Bu yoldan dönmek yok, bu yolda duraksamak yok. TEKNOFEST vatanımıza, milletimize ve dokunduğu tüm coğrafyalara hayırlı uğurlu olsun." şeklinde konuştu.

13°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur