banner23

banner26

banner24

banner25

Tesla, Çin’e sattığı 285 bin aracı geri çağırdı

Tesla, 25 Haziran'da, otopilot sistemiyle ilgili bir sorunun tespit edilmesinin ardından Çin'e sattığı 285 bin 520 aracı geri çağırdı.

TEKNOLOJİ 27.06.2021, 09:18
Tesla, Çin’e sattığı 285 bin aracı geri çağırdı
banner34

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın 2 modeline ait son iki senedir üretimi gerçekleşen 285 bin aracında otopilot problemi ortaya çıktı. 

Wall Street Journal’ın haberine göre, Tesla, Model 3 ve Model Y araçlarındaki güvenlik sorununun tespit edilmesinin ardından Çin’den araçları geri çağırdı. Çin Devlet Konseyi'ne bağlı Devlet Piyasa Denetleme ve Düzenleme İdaresi, hatanın hız sabitleme sisteminde olduğunu bildirdi. Yapılan açıklamada, hız sabitleyicinin yanlışlıkla etkinleştirebildiği, bunun otomobilin hızını aniden artırabileceği ve kazalara neden olabileceği ifade edildi. 

Hata sebebiyle müşterilerden özür dileyen Tesla, sürücülerin araçları iade etmesi ya da servise götürmesine gerek olmadığını; tüm güncellemelerin uzaktan gerçekleştirileceğini duyurdu. Tesla halihazırda karıştığı kazalar nedeniyle Çin’de bir inceleme süreci geçiriyordu.  Tespit edilen bu hatanın da inceleme sürecine dahil edileceği öngörülüyor.

20°
açık