banner23

banner26

banner24

banner25

TikTok biometrik veri toplayacak

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, sessizce yenilediği gizlilik sözleşmesi ile kullanıcıların görüntü ve konuşmalarından oluşan biometrik verilerini toplayacak.

TEKNOLOJİ 05.06.2021, 21:59
TikTok biometrik veri toplayacak
banner34

Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok geçtiğimiz günlerde gizlilik sözleşmesini yeniledi.

The Hacker News tarafından yapılan habere göre TikTok yeni gizlilik sözleşmesi ile kullanıcılarına ait dijital yüz ve ses kaydı gibi biometrik verileri toplayacak. 

TikTok'ın aynı zamanda kullanıcıların paylaştığı gönderilerden konuşmaların yazılı metnine ve seslerin doğallığına ait bilgileri toplayarak kullanıcılarının önüne getirilen içeriği iyileştirmek ve reklam önerilerini düzenlemek için kullanacağını belirtiyor. 

Şirketin sessizce düzenlediği yeni gizlilik sözleşmesi ABD içerisindeki kullanıcıları ilgilendirmekte. Avrupa Ekonomik Alanı, Birleşik Krallık ve İsviçre ise gizlilik sözleşmesinden etkilenmiyor.

TikTok, kullanıcılarına ait biometrik verileri toplamak istemesini geçerli kılacak bir sebep sunmamakta. Ayrıca şirketin gizlilik sözleşmesini oldukça sessiz bir şekilde düzenlemiş olması da tepki çekmiş durumda.
 

15°
açık