banner23

banner26

banner24

banner25

TikTok "challenge"ları bir can daha aldı

Pakistan'da genç bir adam challenge çekimi için raylarda yürürken trenin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

TEKNOLOJİ 26.01.2021, 13:15
TikTok "challenge"ları bir can daha aldı
banner34

İtalya’da 10 yaşındaki bir kız çocuk TikTok challenge için girdiği iddia sonucu hayatını kaybetmişti. Sosyal medya uygulamasına soruşturma açılmasının ardından bir olay da Pakistan’da yaşandı. İtalya’daki olayın tam tersi bir olay yaşanan Pakistan’da bu sefer TikTok gösterisi için raylarda yürüyerek film çeken genç bir adama tren çarptığı. Trenin çarptığı adam ne yazık ki hayatını kaybetti.

Geçen hafta yaşanan olay Pakistan’ın Ravalpindi şehrinde meydana geldi. Pakistan yerel kurtarma ajansı yetkilisi Raja Rafaqat Zaman yaptığı açıklamada, 18 yaşındaki Hamza Naveed’in bir arkadaşını filme alırken rayların yanından yürüdüğünü belirtti. Yetkili, trenin hareket etmesi esnasında genç adamın demiryolunda yürümeye devam ettiğini ve videoya poz verdiğini anlattı. Zaman, kurtarma ekiplerinin, gencin amacının TikTok ve diğer sosyal medya platformlarında gösteri yayınlamak olduğunu aktardıklarını belirtti.

TikTok birçok ülkede olduğu gibi Pakistan’da da oldukça yaygın duruma gelmiş konumda. Gençler kendi aralarında değişik selfiler çekip çılgın videolar yaparak bunlar üzerinden girdikleri iddialar sonucu sosyal medya platformlarında fenomen olma amacındalar. Maalesef birçok genç sosyal medya uygulamalarında (Facebook, Twitter, TikTok, Snapchat vb.) popüler olmaya çalışırken girdikleri iddiaların sonucu canlarından oluyorlar.

17°
açık