banner23

banner26

banner24

TikTok'tan "kişiselleştirilmiş reklam" değişikliği

Video paylaşım uygulaması TikTok, kullanıcılara yakında kişiselleştirilmiş reklamlarla karşılaşacaklarını aktaran bildirimler sunmaya başladı.

TEKNOLOJİ 16.03.2021, 09:28
TikTok'tan "kişiselleştirilmiş reklam" değişikliği
banner34

Sosyal medya uygulaması TikTok'un kullanıcıları, yakın zamanda platformdaki faaliyetlerine bağlı olarak kişiselleştirilmiş reklamlar ile karşılacakları bildirildi.

Machable tarafından yapılan habere göre TikTok, yeni yayınladığı bildirimler ile kullanıcılara "genel" reklamların yerine "kişiselleştirilmiş" reklamlar ile karşılaşacaklarının bilgisini veriyor.

Yeni uygulamaya göre TikTok kullanıcıları, platformda izledikleri içeriklere göre reklamlarla kaşılaşacak. Kişiselleştirilmiş reklam faaliyetinin 15 Nisan'da başlayacağı da verilen bilgiler arasında bulunuyor.

Karar tepki çekti

Kişiselleştirilmiş reklamlar kullanıcıların verileri ile oluşturulan reklamlardır. Buna göre reklamcılar, ürünlerini satın alacaklarını düşündükleri kullanıcılara bu veriler ile ulaşır. 

TikTok uygulamasında kişiselleştirilmiş reklamların zaten var olduğu ve 15 Nisan'da ayarların otomatik olarak "kişiselleştirilmiş reklam seçeneğine" geçeceği aktarıldı. 

Yeni kararın kullanıcılar tarafından tepkiyle karşılanması üzerine açıklama yapan TikTok yetkilileri, kişiselleştirilmiş reklam kontrolünün kullanıcılarda olduğunu ve eğer isterlerse "genel" reklamlar görmeye devam edebileceklerini bildirdi. 

22°
açık