banner23

banner26

banner24

banner25

TikTok'un yeni talibinin Twitter olduğu iddiası

Apple ve Microsotf'tan sonra TikTok'un yeni talibinin Twitter olduğu söyleniyor. Söylentiye göre Twitter, TikTok'un ABD operasyonlarını satın almak için ön görüşmeleri yaptı.

TEKNOLOJİ 09.08.2020, 12:31
TikTok'un yeni talibinin Twitter olduğu iddiası
banner34

Donald Trump'ın ABD'li şirketlerden birinin TikTok'u alması halinde yasağın kalkacağına söylemesiyle, ülkenin önde gelen şirketleri TikTok'u bünyelerine dahil etme girişimlerinde bulunmuştu. Bu şirketlere Twittter'ın da dahil olduğu söyleniyor. 

Wall Street Journal'ın haberine göre Twitter, TikTok ile olası bir kombinasyon için ön görüşmeler yaptı. 

TikTok'un piyasa değeri 29 milyon dolar

Twitter'la ilgili bu söylenti, Twitter'ın bahsi geçen değeri sağlayıp sağlayamacağı sorusunu da akıllara getirdi. TikTok'un 29 milyon dolarlık piyasa değeri ile Trump'ın elden çıkarılmasını istediği TikTok kazançlarının değerinin hemen hemen aynı olduğu da biliniyor. 

"Twitter, TikTok'u alacak kapasiteye sahip değil" 

Michigan Üniversitesi'nden Prof. Erik Gordon konuyla ilgili, "Twitter, TikTok'un ABD operasyonlarını satın almak için bile yeterli parayı sağlamakta zorlanacak. Twitter'ın yeterli borçlanma kapasitesi yok." şeklinde ifadelerde bulundu.

Konuyla ilgili bir gelişme de geçtiğimiz günlerde piyasa değeri 1,6 trilyon dolar olan Microsoft'un, satın alma işlemine dair daha hızlı davranacağını bildirmesi oldu. Piyasa gücü ile Microsoft'un bu yarışta ön planda olduğu düşünülüyor.

23°
parçalı az bulutlu