banner23

banner26

banner24

TikTok uygulaması veri mi sızdırıyor?

Apple, İOS 14 kullanıcılarının Çin menşeili sosyal medya platformu TikTok panolarını okuduğu skandalı gündemi oldukça meşgul ediyor. TikTok tarafından yapılan açıklamada uygulamada veri toplanmadığı ifade edildi.

TEKNOLOJİ 29.06.2020, 11:47
TikTok uygulaması veri mi sızdırıyor?
banner34

TikTok kullanıcıları veri sızdırıldığına dair çıkan haberlerden dolayı endişeleniyor.

iOS 14’ün Beta sürümü ile birlikte TikTok kullanıcılarının panodaki verilerini okuduğu ortaya çıktığı iddia edilmişti. TikTok uygulaması üyelerin verilerini izinsiz olarak görüntülediğine dair çıkan haberler üzerine TikTok'tan açıklama geldi.

TikTok yöneticileri, Telegraph‘a verdiği açıklamada; uygulamanın panodan veri toplamadığı ifade edildi. Yaşanan bu sorun için güncelleme yayınlayacağını belirten sosyal medya platformu, Apple’dan en kısa sürede güncelleme yapmasını istediğini belirtti.

Son dönemde sosyal medya uygulamalarının bir çoğunun veri sızdırdığına dair iddialar her geçen gün artıyor. TikTok'un yanı sıra AccuWeather, Overstock, AliExpress, Call of Duty Mobile, Patreon ve Google Haberler gibi popüler uygulamaların iOS 14 ile birlikte panodan veri topladığı iddia ediliyor.

Apple, iOS 14 sürümünün muhtemelen tüm popüler uygulamaları güncellenecek ve yeni gizlilik politikasına ayak uyduracak gibi duruyor.

29°
açık