Trump'ın Twitter hesabı kapatılabilir

ABD Başkanlık seçimlerinden mağlubiyetle çıkan Donald Trump'ın, kamusal görevini Joe Biden'a devretmesinin ardından Twitter'daki ayrıcalıkları sona erecek.

TEKNOLOJİ 09.11.2020, 09:28
Trump'ın Twitter hesabı kapatılabilir

Yaptığı paylaşımlarla sık sık gündeme gelen ABD Başkanı Donald Trump, başkanlık statüsünü kaybetmesinin ardından sosyal medyadaki ayrıcalıklarını da kaybedecek. Başkanlık konumundan gelen ayrıcalıklardan dolayı Trump'ın yanlış bilgi içeren paylaşımlarına "uyarı" etiketi ekleyen Twitter platformu, bir daha böyle bir durum olması halinde Donald Trump'ın hesabını askıya alabilecek.

Hesaplar devredilecek

ABD Başkanı Donald Trump, 20 Ocak 2021 tarihinden itibaren kamusal görevini seçimleri kazanan Joe Biden'a devredecek. Aynı zamanda mevcut ABD hükümetinin kontrolündeki @POTUS, @FLOTUS ve @WhiteHouse hesapları da Joe Biden'ın ekibine devredilecek.

Seçim sürecinde hemen her paylaşımında "gizleme" işlemi gerçekleştirilen Donald Trump'ın, seçimden sonra yaptığı "usulsüz seçim" veya "oyların çalınması" temalı paylaşımlarına da aynı muamele ile karşılık verildi. Sıkı bir sosyal medya kullanıcısı olan Trump'ın, ayrıcalıklarını kaybetmesinin ardından hesabının askıya alınmasının kullanıcıları şaşırtmayacağı düşünülüyor.

parçalı bulutlu