banner23

banner26

banner24

banner25

Trump; Twitter ve Facebook'a TRUTH Social ile savaş açacak

ABD Eski Başkanı Donald Trump, kasım ayında TRUTH Social adıyla kendi sosyal medya platformunu kuracağını duyurdu.

TEKNOLOJİ 21.10.2021, 10:33
Trump; Twitter ve Facebook'a TRUTH Social ile savaş açacak
banner34

Başta Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformları süresiz askıya alınan Eski ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medyadaki varlığını göstermek için yeni bazı adımlar attı.

TRT Haberin verdiği bilgilere göre, Donald Trump, TRUTH Social isimli yeni bir sosyal medya ağı kuracağını duyurdu.

Trump Medya ve Teknoloji Grubu ile bu amaçla satın alınan bir şirketin birleşmesiyle kurulacak olan TRUTH Social'ın, kasım ayında özel davetliler eşliğinde lansmanının yapılması ve önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde de kullanıcıların hizmetine sunulması bekleniyor.

"Taliban'ın Twitter'da büyük bir varlık gösterdiği ama en sevdiğiniz Amerikan başkanının susturulduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bu kabul edilemez" şeklinde sitem dolu bir söylemlere yer veren Donald Trump, "Yakında TRUTH Social'da düşüncelerimi açıklayacağım ve büyük teknoloji şirketlerine karşı savaşacağım için çok heyecanlıyım" dedi. 

Twitter, Facebook gibi şirketlerle savaşacağını kaydeden Trump, kuracağı platformun herkesin düşüncelerini paylaşabileceği bir yer olacağına dikkat çekti.

Uygulama için Apple'ın App Store'undan ön sipariş verilebileceği kaydedilirken şirketin podcast içeren üyelik bazlı bir platform kurması da bekleniyor.

11°
parçalı bulutlu