banner23

banner26

banner24

TUA Başkanı Yıldırım, Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri ile uzay çalışmaları için bir araya geldi

TUA Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, “Türk Dünyası 2040 Vizyon Belgesi” doğrultusunda başlatılacak olan uzay çalışmalarını görüşmek için Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Baghdad Amreyev ile bir araya geldi.

TEKNOLOJİ 26.11.2021, 17:12
TUA Başkanı Yıldırım, Türk  Devletleri Teşkilatı  Genel Sekreteri ile uzay çalışmaları için bir araya geldi
banner34

Türk Devletleri Teşkilatı 8. Zirve Toplantısı’nda açıklanan “Türk Dünyası 2040 Vizyon Belgesi” kapsamında yapılacak çalışmalar üzerine görüşmeler hız kazandı.

Türk Devletleri Teşkilatı'na üye Türk devletleri tarafından sosyal ve ekonomik alanlarda yapılacak iş birliklerinin temeli olan “Türk Dünyası 2040 Vizyon Belgesi” ile teknoloji alanında da yeni bazı gelişmelere yön verilecek.

“Türk Dünyası 2040 Vizyon Belgesi” doğrultusunda Türk devletleri arasında uzay alanında da iş birliğine gidilecek. 

TUA Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, uzay teknolojisi üzerinde çalışmaların başlatılması için Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Baghdad Amreyev ile bir araya geldi. 

Resim

Türkiye Uzay Ajansı'nın resmî Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda görüşmeye ilişkin, "Türk Devletleri Teşkilatı 8. Zirve Toplantısı’nda açıklanan “Türk Dünyası 2040 Vizyon Belgesi” doğrultusunda uzaya yönelik çalışmaları başlatmak üzere Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Baghdad Amreyev ile bir araya geldi." ifadelerine yer verildi.

Bütün Türk devletlerini tek bir çatı altında toplayan Türk Devletleri Teşkilatı'nın Genel Sekreteri Baghdad Amreyev ile TUA Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım'ın uzay teknolojisi çalışmalarının başlatılması için bir araya gelmeleri kamuoyunda büyük bir heyecan uyandırdı.

23°
açık