banner23

banner26

banner24

banner25

TUA ile SAHA İstanbul'dan uzay ve havacılık anlaşması

Türkiye Uzay Ajansı (TUA) ve SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği arasında uzay ve havacılık alanında yapılacak projeler için iş birliği protokolüne imza atıldı.

TEKNOLOJİ 10.02.2022, 12:05
TUA ile SAHA İstanbul'dan uzay ve havacılık anlaşması
banner34

TUA ve SAHA İstanbul arasında uzay ve havacılık alanında gerçekleştirilecek projeler için iş birliği protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol kapsamında; kurumların sahip oldukları yetkinliklerle koordinasyon içerisinde, ulusal ve uluslararası organizasyonlarda Türkiye’nin temsil edilmesi amaçlanıyor.

İki kurum arasında 5 yıl süreyle geçerli olacak iş birliğine ilişkin protokol, TUA Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım ve SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş tarafından Türkiye Uzay Ajansı’nda gerçekleştirilen bir törenle imzalandı.

Protokolde, uzay ve havacılık alanında yapılan uluslararası organizasyonların Türkiye’de gerçekleştirilmesi için uzay sanayii alanında yapılacak iş birliklerinin de altı çizildi.

Protokol ile Türkiye’de faaliyet gösteren kuruluşların birlikte hareket edebilmelerini sağlayacak bir kümelenmenin oluşması için iş birliklerinin sağlanması da amaçlanıyor.

23°
parçalı az bulutlu