TÜRKSAT ile ASELSAN'dan milli haberleşme projesi

Ka-Bant Milli Haberleşme Hub Sistemi ve Modem Geliştirilmesi projesi, TÜRKSAT ve ASELSAN paydaşlığında gerçekleştirilecek.

TEKNOLOJİ 23.02.2021, 14:04
TÜRKSAT ile ASELSAN'dan milli haberleşme projesi

Türkiye’yi Defense News Top 100’de başarı ile temsil eden ASELSAN ve uydu-haberleşme alanında Türkiye’nin en önemli markalarından olan TÜRKSAT, Ka-Bant Milli Haberleşme Hub Sistemi ve Modem Geliştirilmesi projesi için anlaşmaya vardı. TÜRKSAT A.Ş. resmi sosyal medya hesaplarından da yapılan videolu paylaşımda, projenin detaylarına yer verildi.

TÜRKSAT A.Ş. resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “TÜRKSAT ile ASELSAN arasında imzalanan protokolle başlanan Ka-Bant Milli Haberleşme Hub Sistemi ve Modem Geliştirilmesi projesi Türkiye'mize hayırlı olsun.” ifadeleri kullanıldı.

Daha geniş kapsama alanı sunan, yüksek hızda veri transferinin yapılmasını sağlayan, en zorlu şartlarda bile interneti muhafaza eden ve en önemlisi yerli ve milli bir girişim sonucu ortaya çıkan Ka-Bant Milli Haberleşme Hub Sistemi ve Modem Geliştirilmesi projesi; Türkiye’nin “milli teknoloji hamlesi” vizyonunu ileriye taşıyacak en önemli adımlardan biri.

Ka-Bant Milli Haberleşme Hub Sistemi ve Modem Geliştirilmesi Projesi kapsamında 150 adet özel modem üretilecek ve 2 adet hub sistemi kurulacak.

Oluşturulacak sistem ile kurumsal müşteriler, ev kullanıcıları, askeri ve özel taktiksel uygulamalar için ürün satışı gerçekleştirilecek.

parçalı bulutlu