banner23

banner24

Türksat ve Avanti'den iş birliği anlaşması

Türksat ve Avanti; Avrupa, Afrika ve Orta Doğu'da geniş bir Ka-band kapsama alanı sağlanması amacıyla 5 yıl süreliğine bir iş birliği anlaşmasına imza attı.

TEKNOLOJİ 15.09.2022, 14:37
Türksat ve Avanti'den iş birliği anlaşması
banner46

Bölgesinin en büyük uydu operatörlerinden olan Türksat ile uydu iletişiminde dünyanın önde gelen firmalarından Avanti Communications arasında, 5 yıllık iş birliği sözleşmesi imzalandı.

Söz konusu anlaşma ile karasal altyapının sınırlı olduğu bölgelerde Türksat ve Avanti müşterilerine Avrupa, Afrika ve Orta Doğu'da kapsamlı ve sürekli bir uydu kapsama alanı sağlanacak. Sözleşme; filosunun yeni üyesi Türksat-5B ile Avanti'nin HYLAS 4 ve HYLAS 2 uydularının kapasite ve kapsama alanlarını birleştirerek, müşterilere 100 Gbps üzerinde GEO HTS (High Throughput Satellite) Ka-band erişim imkanı verecek.

Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, iş birliği anlaşması kapsamında Avanti'nin CEO'su Kyle Whitehill ile Paris'teki “World Satellite Business Week 2022” de bir araya geldi.

Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, “Türksat olarak, uydularımız ile dijital ayrıma karşı daha etkin mücadele vermenin yollarını aramak ve tartışmak için bir araya geldiğimiz bu büyük etkinlik World Satellite Business Week 2022'de, Avanti ile mevcut ortaklığımızı daha da güçlendirdiğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Türksat ve Avanti'nin, iletişim ihtiyacında yüksek artış gördüğümüz Afrika ve Orta Doğu'da kapsama alanı ve kapasite açısından birbirlerini tamamlayacak mükemmel bir eşleşme olduğuna inanıyoruz. Bu ortaklığın önemli potansiyeller yaratacağına, birçok açıdan farklı müşterilere daha fazla değer ve kolaylık getireceğine inanıyoruz.” dedi.

Avanti CEO'su Kyle Whitehill ise “Türksat ile bu yeni ortaklığı özellikle yılın en önemli uydu etkinliklerinden birinde duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Hızla değişen uydu endüstrisi göz önüne alındığında, iki güçlü bölgesel GEO operatörü olarak Avanti ve Türksat, müşterilerimize daha geniş kapsama alanı ve kapasite sunmak için güçlerini birleştirdi. Türksat ile güçlü bir iş ilişkimiz mevcut ve sektör için karasal altyapının sınırlı olduğu alanlarda daha iyi bağlantılar kurarak dijital ayrımla mücadele etmek için ortak bir hedef paylaşıyoruz. Bu yeni ortaklığın sahip olacağı olumlu etkiyi ve müşterilere açacağı fırsatları görmek için heyecan duyuyoruz.” diye konuştu.

TÜRKSAT A.Ş.

Türksat uyduları ve diğer uydular üzerinden her türlü uydu haberleşmesini gerçekleştiren Dünya’nın önde gelen uydu operatörlerinden biri olan Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş.; uydular ile haberleşme altyapısını kurma, işletme ve ticarî faaliyette bulunma görevlerini yerine getirerek, Avrupa’dan Asya’ya, Orta Doğudan Afrika’ya uzanan geniş bir coğrafyada telekomünikasyon hizmetleri sunuyor.

Uydular üzerinden sağladığı doğrudan TV yayınları, kırsal alan telefon haberleşmesi, acil durum haberleşmesi, uluslararası telefon haberleşmesi ve kurumsal ağ hizmetlerinin yanı sıra Türksat; sahip olduğu kablo platformu üzerinden yurtiçi abonelerine sayısal Kablo TV ve genişbant Internet hizmeti veriyor.

e-Devlet Kapısı’nın teknik altyapısını ve kamu kurumları ile entegrasyonunu da üstlenen Türksat, başta genişbant VSAT projeleri olmak üzere, yürüttüğü pek çok yeni projeyle birlikte uydularımızın etkin biçimde kullanılmasına öncülük ediyor.

AVANTİ

Avanti Communications, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki uydu iletişim endüstrisinin önde gelen Ka-band yüksek verimli uydu kapasitesi operatörüdür. Kurumsal çözümler ve kritik kamu hizmetleri için geniş kapsama alanlarını garanti ediyor.

HYLAS uydu filosu ve 118 ülkedeki ortakları aracılığıyla Avanti, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da geniş kapsama alanıyla esnek uydu bağlantısı sağlamaktadır.

banner34
17°
açık