banner23

banner26

banner24

Twitter, Clubhouse'a rakip olacak Spaces için tarih verdi

Sosyal medya platformu Twitter, Clubhouse benzeri sesli sohbet özelliğini nisan ayında herkesin kullanımına sunacağını açıkladı.

TEKNOLOJİ 11.03.2021, 12:38
Twitter, Clubhouse'a rakip olacak Spaces için tarih verdi
banner34

Amerika merkezli sosyal medya platformu Twitter, rakipleriyle yarışabilmek adını farklı sosyal medya uygulamaları üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Twitter, son dönemde popüler hale gelen sesli sohbet uygulaması Clubhouse’a benzer bir özellik çıkartmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Twitter, Spaces adını verdiği özellik için test çalışmalarını başlamıştı.

Twitter, bütün kullanıcılara açık olacak Spaces özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağına dair tarih verdi. Twitter 10 Mart'taki paylaşımında, Spaces’in son testlerinin yapıldığını belirtirken, uygulama özelliğinin nisan ayında kullanıma sunulacağını açıkladı.

Spaces’in BETA olarak yayınlanan sürümünde gizli bir özellik de ortaya çıktı. Twitter’ın “Bahşiş Kutusu” (Tip Jar) ismini verdiği özellik Spaces yayıncılarına para kazanma olanağı sunuyor. Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo gibi bağış uygulamalarıyla bağlantılı gözüken sisteme göre takipçiler istedikleri yayıncıya para bağışında bulunabilecek.

Twitter’ın çıkaracağı bu özellik, Clubhouse ile Twitch’in karışımı olacak gibi görünüyor.

22°
açık