banner23

banner24

Twitter'dan Clubhouse'u satın alma girişimi

Twitter'ın, Clubhouse'a rakip olmak için geliştirdiği özelliği sunmasının üzerinden çok geçmeden, şirketi satın almak için görüşmeler yaptığı aktarıldı.

TEKNOLOJİ 08.04.2021, 09:50
Twitter'dan Clubhouse'u satın alma girişimi

Son zamanlarda popülerleşen Clubhouse uygulamasına rakip olacak bir özellik getiren Twitter'ın, şimdi de uygulamayı satın alma girişiminde bulunduğu bildirildi.

The Verge tarafından yapılan habere göre Twitter, uygulamayı yaklaşık 4 milyar dolara satın alabilmek için şirket ile görüşmeler yapmaya başlamıştı, ancak görüşmelerin durduğu da verilen bilgiler arasında yer aldı. Görüşmelerin kesilme sebebi ise belirsizliğini koruyor.

Haberde Clubhouse'un bir çeşit alışveriş içinde olabileceği belirtildi. Sohbet odaları ile sosyalleşme imkanı sunan uygulamanın 10 milyondan fazla kişi tarafından indirildiği biliniyor. Bu bilginin yanında uygulamaya yalnızca davetliler ve iOS kullanıcılarının erişebildiğine dikkat çekildi.

Twitter da dahil olmak üzere pek çok sosyal medya platformu, Clubhouse benzeri özellikler ile takipçilerini kaybetmemek için çaba sarf etti. Son gelişme, Twitter'ın Clubhouse'a rakip olmak için geliştirdiği Spaces özelliğinin yetersiz bulunduğunu düşündürdü. 

banner34