banner23

banner24

Twitter'dan yeni "Güvenlik Modu" özelliği

Twitter, kullanıcı 'tweet'lerine olumsuz ve amacını aşan yorum yapan hesapları belirleyip engelleyecek yeni özelliğini duyurdu.

TEKNOLOJİ 02.09.2021, 10:52
Twitter'dan yeni "Güvenlik Modu" özelliği

Twitter, uygulama üzerindeki kötü yorumların önünü alabilmek için yeni bir adım attı. 

WebTekno'nun haberine göre Twitter, kullanıcı 'tweet'lerine yapılan yersiz ve topluma aykırı yorumları bundan böyle kullanıcı adına engelleyeceği özelliğini duyurdu. Twitter'ın “Güvenlik Modu” isimli yeni özelliği ile olumsuz yorum yapan, beklenmeyen cevaplar veren hesaplar tespit edilip otomatik olarak engellenmiş olacak.

Bu engelleme işlemine, kullanıcıyı takip eden ve çoğunlukla iletişimde olunan kişiler dahil olmayacak. Twitter’da özellik açıldıktan sonra uygulamanın kullanıcı adına otomatik olarak engellediği hesaplar aynı ayar sayfasında yer alan "Otomatik engellemeler" isimli başlığı altında görülebilecek.

Hemen kullanıma sunulmayacak bu özellik, öncelikle bin kişilik İngilizce konuşan küçük bir grupla test edilecek. Twitter, engelleyeceği hesapları algoritmasına göre belirleyecek. Bu süreçte Tweet’in içerdiği bağlam göz önüne alınacak ve bu bağlamı aşan cevaplar belirlenecek.

banner34