banner23

banner26

banner24

Twitter'ın CEO'su istifa etti

Twitter'ın kurucu ortaklarından Jack Dorsey "bir şirketin, kurucusunun etkisinden veya yönlendirmesinden bağımsız olarak kendi başına ayakta durabilmesinin kritik olduğuna inandığını" söyleyerek 16 yıllık görevinden istifa ettiğini duyurdu.

TEKNOLOJİ 30.11.2021, 11:09
Twitter'ın CEO'su istifa etti
banner34

Sosyal medya platformu Twitter'ın Üst Yöneticisi (CEO) Jack Dorsey, 16 yıllık görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Şirketin kurucu ortağı olan Dorsey Twitter hesabından, görevinden ayrılmaya karar verdiğini söyleyerek istifa ettiğini açıkladı.

Dorsey, ayrılık gerekçesini yayınladığı yazılı bir mesajda "Bir şirketin, kurucusunun etkisinden veya yönlendirmesinden bağımsız olarak kendi başına ayakta durabilmesinin kritik olduğuna inanıyorum." şeklinde ifade etti.

Bu ayrılığın ardından Twitter'ın başındaki isimler de yeniden belirlenmiş oldu.

Twitter'dan yapılan açıklamada Baş Teknoloji Sorumlusu Parag Agrawal'ın Yönetim Kurulu'nun oy birliğiyle Üst Yönetici ve Yönetim Kurulu üyesi olarak atandığı ifade edildi.

Agrawal'ın 10 yıldan fazla süredir Twitter'da çalıştığı ve 2017'den bu yana Baş Teknoloji Sorumlusu olarak görev yaptığı ifade edildi.

Açıklamanın devamında Dorsey'in görev süresi dolana kadar 2022 hissedarlar toplantısında Yönetim Kurulu üyesi olarak kalacağı kaydedilirken, Bret Taylor'ın da yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçildiği bildirildi.

29°
az bulutlu