banner23

banner26

banner24

banner25

Twitter takipçi kaldırma özelliğini kullanıcılara sundu

Twitter, bir süredir test ettiği takipçi kaldırma özelliğini web kullanıcılarına sundu.

TEKNOLOJİ 12.10.2021, 10:14
Twitter takipçi kaldırma özelliğini kullanıcılara sundu
banner34

Bir süredir Instagram’da bulunan takipçi kaldırma özelliğini test eden Twitter, bu özelliğini tüm kullanıcılara açtı. Henüz sadece web kullanıcıları için aktif olan özellik, kullanıcıları engellemeden takibi bırakma imkanı sunuyor.

Shift Delete'nin haberine göre geçtiğimiz aylarda test kullanıcılarına yeni bir Güvenlik Modu özelliği sunan Twitter, kötüye kullanım veya spam gibi durumlarda hesapları 7 gün boyunca engelleyecek. Geliştirilen algoritma sayesinde nokta atışı tespitler yapan Twitter, troll hesapların da önüne geçmeyi hedefliyor.

The Wall Street Journal’ın yayımladığı raporda Facebook ve Instagram’ın gençlerin ruh sağlığı üzerindeki olumsuz etkisinin farkında olduğu belirtiliyor. Birçok analist, sosyal medya platformlarının kullanıcılara nasıl daha iyi hizmet verebileceğine ve ruh sağlığını koruyabileceğine dair çalışma yürütmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Twitter takipçi kaldırma özelliği şimdilik sadece web sitesi üzerinden yapılabiliyor. Yeni özelliğin mobil uygulamalarda ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor.

18°
açık