banner23

banner24

Twitter’ın Çin yanlısı tutumu tepki çekti

Twitter'ın Çin yönetimine bağlı bir hesabın Kovid-19 ile ilgili yanlış bilgi içeren paylaşımına müdahale etmemesi tepkilere neden oldu.

TEKNOLOJİ 26.11.2020, 17:08
Twitter’ın Çin yanlısı tutumu tepki çekti

Kovid-19 ile ilgili başta ABD Başkanı Donald Trump'ın gönderileri olmak üzere “yanlış bilgi” yaydığı düşünülen bütün paylaşımlara uyarı etiketi ekleyen Twitter’ın, Çin devletine bağlı bir hesabın paylaşımına dokunmaması tepkilere sebep oldu. Öyle ki, kullanıcılar Twitter’ı “Çin propagandası” yapmakla suçladı.

People’s Daily China isimli hesaptan yapılan paylaşımda, uzmanların Kovid-19 virüsünün Çin’in Wuhan bölgesinden dünyaya yayılmadığını ve hatta ithal edilen ambalajlı donmuş gıda ürünleri aracılığıyla Çin’e bulaşmış olabileceğini söyledikleri bildirildi.

Tanınmış kişiler tarafından verilen tepkilerde ise Twitter’ın bu gönderiyi neden uyarı etiketiyle işaretlemediği sorgulandı ve bunun düpedüz bir “Çin komünist propagandası” olduğu öne sürüldü.

Twitter’ın ABD Başkanı Donald Trump’ın paylaşımlarını etiketlemesi son dönemde devamlı gündem olan bir durumdu. En son Donald Trump’ın grip döneminin yaklaştığına dair paylaşımına uyarı etiketi eklendi.

banner34