banner24

WhatsApp Avrupa'daki gizlilik politikasını değiştirdi

İrlanda Veri Koruma Gözlemcisi tarafından 225 milyon avro para cezasına çarptırılan WhatsApp, Avrupa'daki kullanıcılarına herhangi bir şart sunmadan hizmet vermeye devam edecek.

TEKNOLOJİ 22.11.2021, 11:05
WhatsApp Avrupa'daki gizlilik politikasını değiştirdi

İrlanda'nın WhatsApp'a uyguladığı 225 milyon avroluk veri koruma cezası alan WhatsApp, Avrupa politikasında değişikliğe gitti. 

WhatsApp'ın bu yılın başlarında İrlanda'dan büyük bir veri koruma cezası alması sonucu Avrupa'daki kullanıcıların mevcut uygulamaları herhangi bir şeyi kabul etmeden kullanmaya devam edebileceği aktarıldı.

BBC'den edinilen bilgiye göre WhatsApp, İrlanda Veri Koruma Gözlemcisi tarafından 225 milyon avro para cezasına çarptırıldı ve Avupa'daki politikalarını değiştirmek zorunda bırakıldı.

WhatsApp verilen cezaya itiraz etse de Avrupa ve İngiltere'deki politika belgelerinde değişikliğe gidecek.

Politika belgelerindeki değişikliği duyuran şirket, "Süreçlerimizde veya kullanıcılarla yapılan sözleşmeye dayalı sözleşmelerde herhangi bir değişiklik yok ve kullanıcıların WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek için herhangi bir şeyi kabul etmesi veya herhangi bir işlem yapması gerekmeyecek." şeklinde ifadelere yer verdi.
 

13°
parçalı az bulutlu