banner24

WhatsApp, başka cihazlardan mesaj gönderme özelliğini test ediyor

WhatsApp, geliştirmekte olduğu yeni bir özellikle kullanıcılarına başka cihazlardan mesaj gönderme imkanı sağlayacak hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

TEKNOLOJİ 16.07.2021, 14:07
WhatsApp, başka cihazlardan mesaj gönderme özelliğini test ediyor

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, yeni bir özelliğini kullanıcılarının hizmetine sunacak.

WhatsApp, kullanıcıların telefonlarının şarjları bitmesi ve bozulması gibi durumlarda hizmet verebilecek yeni bir özellik için hazırlıklarını sürdürüyor.

Şarkul Avsat'ın AFP’den aldığı habere göre WhatsApp; PC ve tabletler gibi dört adede kadar "telefon dışı" başka cihazın birlikte kullanılabileceğini açıkladı. WhatsApp tarafından yaptığı açıklamada, “Yeni WhatsApp çoklu cihaz mimarisi engelleri ortadan kaldıracak. Artık bir akıllı telefon kaynağı gerektirmeden, kullanıcı verileri sorunsuz ve güvenli bir şekilde senkronize ve gizli tutmaya devam edilecek” ifadelerine yer verildi.

Bilgisayar gibi ikinci bir cihazda (Whatsapp Web) kullanılan WhatsApp uygulamasının, kullanıcının telefonunun internete bağlı olmaması durumunda veya pili bittiğinde çalışmadığı biliniyor. WhatsApp'ın test aşamasında olan yeni özelliğinin ise bu durumu ortadan kaldıracağı düşünülüyor.

 

13°
parçalı az bulutlu