banner23

banner26

banner24

WhatsApp'taki güvenlik açığı şoke etti!

Telefon iletişim ağı uygulaması WhatsApp'ta büyük bir güvenlik açığı tespit edildi. Ödül avcısı Athul Jayaram'ın bulduğu açıkta WhatsApp'ın telefon numarası gizleme özelliği, kullanıcıların verilerini tehlikeye soktuğu tespit edildi.

TEKNOLOJİ 10.06.2020, 13:28
WhatsApp'taki güvenlik açığı şoke etti!
banner34

WhatsApp, her geçen gün yeni güncellemeler ile farklı özellikleri hayatımıza dahil ediyor. Corona virüs nedeniyle birçok yeni özelliği hayatımıza sokan uygulama, şimdi de bir güvenlik açığı ile karşımıza çıktı.

Ödül avcısı olan Athul Jayaram'ın iddialarına göre "Sohbet etmek için tıklayın" seçeneği, kullanıcı bilgilerinin sızmasına neden oluyor.

Ortaya çıkanlara göre bu özelliği kullanan kişilerin telefon numaraları otomatik olarak Google'a gidiyor. ve bahsi geçen güvenlik açığı nedeniyle kötü niyetli kişilerin eline de geçebilir.

​​​​​​Facebook tarafından bahsi geçen güvenlik açığı ile ilgili, “Eğer bir kullanıcının numarası Google’da gözüküyorsa ilgili kullanıcı bütün bilgilerini herkes ile paylaşmış demektir. Kısacası bu durum o kişinin kendi seçimi ve burada herhangi bir sistem açığı yok.” ifadelerine yer verildi.

23°
açık