banner23

banner24

WhatsApp'tan yeni bir güvenlik özelliği: karekod okutma

Kullanıcı sayısı günden güne düştüğü için endişe yaşayan WhatsApp, yeni bir özellik getirerek gizliliği koruma altına almaya çalışıyor. 

TEKNOLOJİ 29.01.2021, 09:38
WhatsApp'tan yeni bir güvenlik özelliği: karekod okutma

Kullanıcıların gizliliğini ihlal edecek bir adım attıktan sonra milyonlarca kullanıcıyı kaybeden WhatsApp, kullanıcılarını tekrar geri kazanmak için çabalıyor. Milyonlarca kullanıcı Signal, Telegram, Bip gibi uygulamalara taşınmışken WhatsApp eski kullanıcılarının tekrar güvenini kazanmak için adımlar atıyor.

btgünlünü'nün haberine göre, IOS ve Android telefonlarda desteklenen yeni özellikle WhatsApp bilgisayarlarda da güvenli kullanım yoluna gitti. Bilgisayarlara yüklenebilen WhatsApp uygulamasının güvenli olabilmesi için kullanıcıların atması gereken adım WhatsApp uygulamasının masaüstündeki karekodunu okutmak. WhatsApp biyometrik kimlik doğrulama sayesinde mesajlara erişim kolay olmayacak. Çünkü WhatsApp Web’e girmek istediğinizde yeni bir güvenlik önlemiyle karşılaşacaksınız. Sizden parmak izi kilidi veya yüz tanıma kilidini açmanız istenecek. Böylece telefonunuzun çalınması, kaybolması gibi durumlarda bu özellik sayesinde size ait verilere ulaşılamayacak.

WhatsApp Twitter için de yeni bir özellik ortaya koyarken bu özelliğin kullanıcı verilerine erişim olmadan getirildiğini de hatırlattı.

banner34