banner23

banner26

banner24

banner25

Yangın-Cell ile yangın bölgelerinde kesintisiz iletişim

Yangın-Cell sistemi ile akıllı telefonlar telsiz çevrimine entegre hale gelerek personelin kesintisiz iletişimini sağlıyor.

TEKNOLOJİ 31.07.2021, 11:44
Yangın-Cell ile yangın bölgelerinde kesintisiz iletişim
banner34

Türkiye, topyekün ormanlarını korumak için mücadele ederken yerli ve milli teknolojinin tüm imkanlarından faydalanmaya gayret ediyor. 

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğünün (OGM) aktardığı bilgiye göre, orman yangınlarıyla mücadele edilirken insansız hava aracı (İHA), insansız helikopter ve termal kameralı droneler gibi teknolojik ürünler aktif olarak kullanılıyor.

Mücadelede canlarını ortaya koyan personelin kesintisiz erişimini sağlamak amacıyla da Yangın-Cell sistemi kullanılmaya başlandı. Sistem, mevcut telsiz haberleşme sistemi ile akıllı telefonları aynı platformda buluşturabiliyor. "Bas-Konuş" cihazları ile telsiz sistemleri arasında bağlantı sağlayan Yangın-Cell Sistemi, mevcut telsiz sistemlerine entegre olabilen bir haberleşme kontrol odası çözümü sunuyor. Farklı ses, veri ve yönetim özelliklerini destekleyen yazılım sisteminin, akıllı telefonlarda kurulan mobil uygulamalarla kullanıcıların telsiz çevrimine entegrasyonu tamamlandı.
 

23°
açık