banner23

banner26

banner24

banner25

Yerli otomobilin fiyatlandırma tarihi belli oldu

TOGG'un CEO'su Gürcan Karakaş, Türkiye'nin yerli otomobilinin fiyatlandırmasının 2022'nin sonu ile 2023'ün başında belli olacağını açıkladı.

TEKNOLOJİ 29.11.2021, 11:37
Yerli otomobilin fiyatlandırma tarihi belli oldu
banner34

Türkiye'nin yerli otomobili için üretim çalışmaları devam ederken fiyatının ne zaman belirleneceği de açıklandı.

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, Dünya Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, herkesin merak ettiği yerli otomobilin fiyatının ne zaman belirleceği sorusuna açıklık getirdi. 

"Fiyatlandırma 2022'nin sonu ile 2023'ün başında yapılacak"

Karakaş, yerli otomobilin fiyatlandırmasının 2022'nin sonu ile 2023'ün başı arasındaki bir dönemde yapılacağını söyledi.

C-SUV modelinin kendi sınıfında, Türkiye’de satılan mevcut araçlarla rekabet edecek bir fiyatla piyasaya çıkacağına işaret eden Karakaş, Yerli otomobilin şarj süresinin de rekabetçi olacağını söylerken yerli otomobilin 30 dakikada yüzde 80 oranında şarj edileceğini belirtti.

Şarj alt yapısının elektrikli araç kullanımını destekleyip desteklemeyeceği konusunda sorulan soruya cevap veren Karataş, şarj konusunun korku olmaktan çıkacağını ifade ederek nüfusun ve trafiğin yoğun olduğu her 25 km'de bir şarj ünitesi kurmayı planladıklarını kaydetti.

"Doğru planlama ile çip krizinden etkilenmeyeceğiz"

Dünyadaki otomobil sektörünü derinden etkileyen çip tedariğinde yaşanan kriz konusunda da değerlendirmede bulunan Karakaş, "Doğru planlama ile yaptığımız rezervasyonlar sayesinde etkilenmeyeceğiz." şeklinde konuştu.

Elektrikli araç üretimindeki yeni tehlikenin batarya krizi olduğuna dikkat çeken Karataş, "Enerjide dışa bağımlılığı kendi bataryamızı üreterek sona erdireceğiz" ifadelerine yer verdi.

27°
parçalı bulutlu