banner23

banner24

Yerli otomobilin ilk gövdesinin fotoğrafı paylaşıldı

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), "tamamı yerli olma özelliği taşıyan" ve Gebze'de montajı gerçekleştirilen Türk otomobilinin ilk gövdesinin fotoğraflarını paylaştı.

TEKNOLOJİ 19.07.2021, 12:13
Yerli otomobilin ilk gövdesinin fotoğrafı paylaşıldı
banner46

Türkiye ulaşım alanında yerli üretimlerini hızla gerçekleştiriyor.

Tamamı yerli ve millî olarak üretilen parçalarla Gebze'de montajı yapılan TOGG isimli Türk otomobilinin ilk gövdesinin görselleri paylaşıldı.

TOGG resmî Twitter hesabında yaptığı paylaşım ile "Tamamı ülkemizde üretilen parçalarla Gebze'de montajı yapılan ilk gövdemiz. Bizi izlemeye devam edin." ifadelerine yer verdi.

Alternate Text

TOGG

TOGG mühendisleri tarafından geliştirilen, tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları yüzde 100 TOGG’a ait olan ve yüksek teknolojiye sahip doğuştan elektrikli ve bağlantılı yerli otomobil; azami verimlilik, konfor, dayanıklılık ve güvenlik gerekliliklerini bir arada sağlarken farklı genişlik ve uzunluklara olanak veren modüler mimari özelliğiyle ön plana çıkıyor.

300+ km veya 500+km menzil sağlayan pil konfigürasyonlarından kullanıcı ihtiyacına en uygun olanı seçebilecek, yüksek enerjili Lityum-iyon pil teknolojisinin sunacağı menzil ile uzun yolculuklara imkan tanıyan TOGG, yüzde 100 şarj ile İstanbul’dan İzmir’e, Ankara’dan Antalya’ya kesintisiz bir seyahat olanağı sunuyor.

banner34
23°
açık