banner23

banner26

banner24

banner25

Youtube'dan Rusya'ya 2'nci darbe

Daha önce Rus kanallarına gelir elde etme konusunda yaptırım uygulayan Youtube, şimdi de Rus parlamento kanalı Duma TV'yi engelledi.

TEKNOLOJİ 09.04.2022, 15:20
Youtube'dan Rusya'ya 2'nci darbe
banner34

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırılarının ardından devletlerin çeşitli yaptırımlar uygulamasının yanı sıra dünyanın önce gelen teknoloji şirketleri de bu furyaya katıldı. Bu bağlamda Youtube, Rusya'nın devlet kanalına ilişkin yeni yaptırımını duyurdu.

Bugün Youtube'da yayınlanan bir mesajda, Rus parlamento kanalı Duma TV'nin feshedildiği duyuruldu. Açıkmalada, Duma kanalının "YouTube'un Hizmet Şartlarını ihlal ettiği için feshedildiğini" belirtildi. 

Konuya ilişkin Telegram üzerinden açıklamada bulunan Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, "Görünüşe göre YouTube kendi emrini imzaladı. İçeriği kaydedin, Rus platformlarına aktarın ve acele edin." ifadelerini kullandı. 

Rus İletişim Sorumlusu Roskomnadzor ise Duma kanalına erişimin derhal geri yüklemesini talep etti. Roskomnadzor, "Amerikan bilişim şirketi, Batı'nın ülkemize karşı başlattığı bilgi savaşında belirgin bir Rus karşıtı tutuma bağlı kalıyor."  ifadelerini kullandı.

Youtube daha önce de Rus kanalların gelir elde etme özelliğini devre dışı bırakma kararı almıştı.

21°
parçalı az bulutlu