banner23

banner24

YouTube Music, Google Play Music'in sonunu getirdi

Google, YouTube Music'in piyasada yer edinmesinin ardından Play Music uygulamasını Eylül ayı itibariyle kapatacağı iddia edildi.

TEKNOLOJİ 10.08.2020, 10:32
YouTube Music, Google Play Music'in sonunu getirdi

Google Play Music kullanıcılarına veda etmeye hazırlanıyor. YouTube Music'in çıkışıyla oldukça gerileyen Google Play Music, bu duruma son vermeye karar verdi. Hizmet, Eylül ayından itibaren kullanımdan kaldırılıyor.

Google Play Music, eylül ayında ilk olarak Avustralya ve Yeni Zelanda'da kapanacak ardından Ekim’de tüm dünyada kullanıcılarına veda edecek. Google Play Music, kapatıldıktan sonra uygulama ve web üzerinden müzik dinlemek son bulacak.

Google’ın Takeout adlı aracı, kullanıcılara Aralık ayına kadar satın aldıkları müzikleri ve diğer bilgileri YouTube Music veya başka platformlara taşımalarını talep ediyor.

Google, hizmetin ne zaman sonlandırılacağına dair bilgi vermese de Google Play Music'in bu periyotlar arasından kapanacağı iddia ediliyor. Google Play Music kapandıktan sonra kullanıcılar başka platformlardan (iTunes, Amazon) satın alınan müzikleri YouTube Music’e yükleyebilecek.

banner34