banner23

banner24

Zoom CEO'su Kovid-19 sürecinden kârlı çıktı

Bütün dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 pandemi süreci Zoom CEO’su Eric Yuan’ı dünyanın en zenginlerinden biri haline getirdi.

TEKNOLOJİ 07.01.2021, 17:07
Zoom CEO'su Kovid-19 sürecinden kârlı çıktı
banner46

Kovid-19 salgını sebebiyle milyonlarca insanın işlerini evlerinden yürütmesiyle başta Zoom olmak üzere birçok video konferans uygulamasına karşı ilgiyi artırdı.

Birçok teknoloji şirketi de bu durumu fırsat bilerek kendi video konferans sistemini geliştirmek için çalışmalara başladı.Zoom da video konferans uygulamaları arasında bütün dünyada en çok indirilen iş uygulamaları sırasında zirveye oturdu.

Zoom, Çin kökenli Amerikalı iş adamı Eric Yuan tarafından 2011 yılında Kaliforniya merkezli olarak kuruldu. Video konferans uygulaması ilk olarak  2019 yılı itibariyle halka arz edilerek ABD borsalarında Nasdaq Endeksi’nde işlem görmeye başladı. Video konferans uygulamasının ilk piyasa değeri 16 milyar dolarken dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınıyla birlikte 98 milyar dolara kadar yükseldi.

Kovid-19 salgını sebebiyle toplantıların videoyla yapılması Zoom'un popülerliğini artırdı, kurucusu ve Ceo’u olan Eric Yuan’ın da servetine servet kattı.

Zoom hisselerindeki artış sonrası Eric Yuan, dünyanın en zengin 100 isminden birisi haline geldi.

banner34
22°
parçalı bulutlu