Türk Telefom'un gençlere yönelik oluşturduğu Türk Telekom Start Programı 17 Ağustos'ta başladı. Projeye 16 binin üzerinde mezun ve 4 binin üzerinde stajyer adayı başvurdu. Seçilen 50 kişi, 5 hafta sürecek programda telekomünikasyon sektörünü her açıdan deneyimleyecek. 

Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdürü Mehmet Emre Vural programa ilişkin, "Tüm mülâkat ve başvuru sürecimizi online olarak yürüttük. Başvurular arasından çeşitli mülâkatlar sonucunda 50 gencin Türk Telekom’da staja başlamasını planlıyoruz." sözlerini kullandı.

Programın detaylarına dair açıklama yapan Vural, "Start Stajım Online Gelişim Programı’na dahil olacak gençler, staj boyunca, online olarak kapsamlı bir eğitim-gelişim sürecine tabi tutulacaklar. Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emre Vural, "Tüm mülâkat ve başvuru sürecimizi online olarak yürüttük. Üniversitelerin 3'ünü ve 4'üncü sınıf öğrencileri, yeni mezunlar, yüksek lisans öğrencileri ile iş hayatında en fazla bir yıl deneyimi olan gençlerin başvurabildiği Türk Telekom Start programımızda Start Stajım Modülüne tam 4 bin 406 başvuru aldık. Bu başvurular arasından çeşitli mülâkatlar sonucunda 50 gencin Türk Telekom’da staja başlamasını planlıyoruz. Bu yıl pandemi sürecinin de etkisiyle ilk kez Start Staj programımızı, başvurulardan gelişim programına kadar, uçtan uca online olarak tasarladık." şeklinde konuştu.

Projeyi başarıyla tamamlayan stajyerler telekomünikasyon sektörünü yakından tanıma, oyunlaştırma, yazılı iletişim, sunum becerileri, Offica Programları gibi pek çok alanda yetkinlik sahibi olacak.