TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş Genel Müdürü Çağlar Demirkan, SavunmaTR'ye özel açıklamalarda bulundu.

TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş Genel Müdürü Çağlar Demirkan, TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş firmasının 2018 yılında %100 TUSAŞ iştiraki olarak kurulduğunu, 2019 yılında ASELSAN’ın da projeye dahil olmasıyla beraber %50 TUSAŞ %50 ASELSAN ortaklığıyla yoluna devam ettiğini söyledi.

"2019 yılında 1106 saat eğitim verildi"

“TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş firmamız; yazılım hizmetleri, eğitim hizmetleri, grafik tasarım hizmetleri ve IT danışmanlık hizmetleri veren bir firmadır. TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş firmamızın kuruluş amacı; Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde, Savunma Sanayii Akademisi’nin eğitim koordinasyonlarını yapmak için kurulmuştur. Özellikle eğitimde, Savunma Sanayii Akademisi’nin bütün eğitim programlarını TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş firması koordine etmektedir. Bu sorumluluk kapsamında sadece 2019 yılında 1106 saat eğitim verildi. Bu eğitim, sektör profesyonellerine verilen eğitimlerdir. Bu eğitimler, ASELSAN, TUSAŞ, TAI gibi bilinen ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı gibi firmalara bu eğitimler verildi. Hem sınıf eğitimleri, pandemi sürecinde de online çevrimiçi eğitim olarak devam edildi.” 

"Vizyoner Genç üzerinden iş ilanları, staj başvuruları açılabilmekte"

Vizyoner Genç Projesi hakkında da bilgiler veren Çağlar Demirkan; Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in öncülüğünde nitelikli insan kaynağını bulmak ve o nitelikli insan kaynağını savunma sanayiine kazandırmak amacıyla hayata geçtiğini söyledi.

Çağlar Demirkan; “Henüz daha üniversite çağında olan öğrencileri bulup, daha o seviyedeyken gelişimlerine katkıda bulunup eğitimlerini takip edip savunma sanayiine dahil etmek istiyoruz.

Bu kapsamda Vizyoner Genç, ASELSAN, TUSAŞ, TAI, ROKETSAN, HAVELSAN gibi yaklaşık 35 firmaya staj başvuru yapılabilecek tek adres konumundadır. Öğrenciler staj başvurularını Savunma Sanayii Başkanlığı bünyesinde hizmet veren irili ufaklı bütün firmalara ücretsiz bir biçimde başvuru yapabilecekleri bir mecradır. Vizyoner Genç üzerinden iş ilanları, staj başvuruları açılabilmekte. Firmalar buradan gelen talepler doğrultusunda dinamik bir şekilde istedikleri adayları; hem staj adaylarını hem mühendis adaylarını hem de tanımak istedikleri insan değerlerini bu havuzdan seçebiliyorlar.” dedi.

"Vizyoner Genç’in organik üye sayısı 60 bini aştı"

Vizyoner Genç’teki organik üye sayısının 60 bini aştığını söyleyen Demirkan; “Sosyal sorumluluk kapsamında kendi öz kaynaklarımızı tanımak amacıyla haftalık soru etkinlikleri yapıp kitap hediyesi veriyoruz. Savunma Sanayii Başkanlığı’nın projelerini ve ürünlerini Vizyoner Genç programında tanıtıyoruz. Çok yakın bir zamanda Vizyoner Genç mobil uygulamamız da hayata geçmiş olacak.” dedi.

CANİK dünyanın 69 ülkesine silah ihraç ediyor CANİK dünyanın 69 ülkesine silah ihraç ediyor