BMC Savunma, ortaya koyduğu ihracat başarısıyla Türk savunma sanayiinin önde gelen firmalarından biri olmayı sürdürüyor.

BMC CEO'su Murat Yalçıntaş, sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımda Kirpi II mayına karşı korumalı zırhlı araçlarının son teslimatının görüntülerini savunma sanayii takipçileriyle buluşturdu.

Yeni yıl dileğiyle videonun paylaşımını yapan Yalçıntaş, "2021’in son teslimatı. Bereketli ve sağlıklı bir 2022 dilerim." ifadelerini kullandı. 

AKINCI TİHA 8 ülkeye ihraç edildi AKINCI TİHA 8 ülkeye ihraç edildi

Kirpi II (4x4)

Mayına karşı korumalı araç sınıfında sağladığı üstün koruma düzeyi ile bir efsane haline gelen Kirpi’nin yeni versiyonunda bağımsız süspansiyon sistemi bulunuyor. Yüksek koruma özelliklerine ek olarak geliştirilen Kirpi II (4x4), hem yol tutuşunda hem de yolcu konforunda sınıfının öncüsü olmaya devam ediyor.

Bağımsız süspansiyonlu Kirpi II (4x4), monokok tipte zırhlı kabin ve özel zırhlı camlar, şok emici koltuklar, silah istasyonu ve acil çıkış kapağı özelliklerinin yanı sıra, özel olarak entegre edilen göreve yönelik birçok donanımı (KBRN korunma sistemi, atış yeri hedef tespit sistemi, otomatik yangın söndürme sistemi, iç konuşma sistemi, karıştırma köreltme sistemi vb.) ve özel tasarlanmış patlayıcı madde keşif ve imha robot kollu versiyonu ile ön plana çıkıyor.