ASELSAN'ın 3 yeni ürünü ilk kez envantere giriyor ASELSAN'ın 3 yeni ürünü ilk kez envantere giriyor

Türk savunma sanayiinde yerli imkanlarla geliştirilen zırhlı muharebe araçları, sundukları kalite, yüksek performans ve maliyet avantajıyla ihracatta birçok başarıya imza atıyor. 1500'den fazla Ejder Yalçın, Yörük, Ilgaz II, Ejder Kunter ve Ejder TOMA son 8 yıllık süre zarfında farklı coğrafyalarda göreve başladı.

Habertürk’ün aktardığına göre, Japonya’da düzenlenen zırhlı muharebe aracı ihalesinde Nurol Makina tarafından geliştirilen Yörük 4x4 final aşamasına kalmayı başardı. Nurol Makina ile beraber dört farklı firma daha final aşamasına kaldı. 

Yörük 4x4, 2019 yılında Japonya'daki ilk büyük ölçekli entegre savunma etkinliği DSEI Japan Fuarı'nda boy göstermişti. Japonya'da sunulan ilk Türk zırhlısı olan Yörük 4x4, ülkeye 3 haftalık bir deniz yolculuğu neticesinde ulaşmıştı. 

Japonya, Çin’in bölgede etkinliğini artırmasına paralel olarak savunma harcamalarını artırmış durumda. Yüksek teknoloji alanında son derece başarılı bir ülke olan Japonya’da elde edilecek olan ihracat başarısı birçok başka ülkeye yapılacak olan muhtemel ihracatlara karşı da önemli bir referans sunacaktır.