Almanya, Leopard 2 onayının ardından siber saldırıya uğradı Almanya, Leopard 2 onayının ardından siber saldırıya uğradı

6 bin bitcoin müşterisi siber gaspın kurbanı oldu.

TRT Haber'in verdiği bilgilere göre, Kaliforniya Başsavcısı Rob Bonta tarafından paylaşılan bir bildirim metni, Coinbase müşterilerinin siber gaspa uğradığını ortaya koydu.

Bildirimde; 20 mayısta bir siber saldırının gerçekleştiği, 'hacker'ların hesaplara erişmek ve Coinbase ile ilişkili olmayan kripto cüzdanlarına para aktarmak için şirketin SMS ile doğrulama güvenlik sürecindeki bir açıktan yararlandığı bilgisi yer aldı.

Bildirimde ayrıca, 'hacker'ların müşterilerin şifreleri, telefon numaraları ve kişisel 'e-posta'larına nasıl eriştiklerinin henüz bilinmediği ve bu bilgilere oltalama yöntemi ile ulaşılabilmiş olabileceğinden bahsedildi.

Bildirim metninde en dikkat çeken detay ise 6 bin Coinbase müşterisinin hesaplarından para çekilmesi oldu. Müşterilerden çalınan miktar hakkında ise herhangi bir bilgiye yer verilmedi.

Siber gaspın yapılmaya başladığının anlaşılmasıyla SMS ile hesap kurtarma protokollerinin güncellendiği, hesapların kontrolünün yeniden kazanılması ve kaybedilen fonların geri ödemesi için müşterilerle birlikte çalışıldığı aktarıldı.