Bilgisayar korsanları, bugüne dek yapılan en büyük kripto saldırılarından birini gerçekleştirerek popüler çevrimiçi oyun platformu Axie Infinity’e bağlı bir blokzincir ağından 600 milyon dolara yakın değerde kripto para çaldı.

Bloomberg HT'nin aktardığı bilgilere göre ağ içindeki tokenları başka bir ağda kullanılması için dönüştüren ve “Ronin Köprüsü” olarak anılan aracı destekleyen ve Sky Mavis ve Axie Dao tarafında kontrol edilen nod isimli bilgisayarlar saldırıya uğrayarak platformdan 173.600 Ether ve 25,5 milyon USDC token çalındığı belirtildi.

World Drone Cup’un galipleri belli oldu World Drone Cup’un galipleri belli oldu

Açıklamaya göre sisteme 23 Mart’ta sızıldı fakat bu durum Salı günü fark edildi. Söz konusu saldırı “köprülerin” sorun yaşamaya açık durumunu işaret eden son olay oldu. Bu köprülerin birçoğuna ait bilgisayar kodlarının çoğunlukla denetlenmediği ve bilgisayar korsanlarının tespit ettikleri zayıf noktalardan faydalandığı düşünülüyor.

Köprüler genelde kimler tarafından ve nasıl yönetildiği bilinmeyen platformlar olarak biliniyor ancak yine de kullanılan binlerce köprü olduğu ve insanların bu yolla yüzlerce milyon dolar transfer ettiği belirtiliyor.