Rafael Advanced Defense Systems tarafından üretilen Trophy Aktif Koruma Sistemleri'nin (APS) sonuncusu ABD ordusu tarafından teslim alındı. Aktif koruma sistemlerinin ilk kısmının teslimatı, 2019 yılının eylül ayında yapılmıştı. 

The Jerusalem Post tarafından yapılan habere göre Rafael Advanced Defense Systems ve Leonardo şirketleri tarafından yapılan bir açıklamada, Aktif Koruma Sistemleri'nin teslimatının tamamlanmasının; ABD ordusunun sahip olduğu Aktif Koruma Sistemli tank sayısını artırmak için gösterdiği gayretler adına önemli bir adım olduğu belirtildi.

Acil ihtiyaç doğrultusunda yapılan anlaşmalar sonucunda, Rafael Advanced Defense Systems ve Leonardo Aktif Koruma Sistemleri'ni ilk olarak 2019'un eylül ayında teslim etmişti. Ekipmanların birbiri ile entegre edilmesi için İsrail, Amerikan hükümetinden ve sektöründen oluşan bir grup ile birlikte çalışmıştı.

Bulgaristan’dan 1,37 milyar dolar tutarında Stryker siparişi Bulgaristan’dan 1,37 milyar dolar tutarında Stryker siparişi

Rafael tarafından geliştirilen Trophy Aktif Koruma Sistemi füze ve roketlere karşı muharebelerde test edilmiş bir koruma sağlarken saldırı esnasında saldırıların kaynağını belirleyebiliyor.