ABD ve müttefik ülkeleri sahip oldukları antibalistik sistemlerin sınırlarını genişletmeyi amaçlıyor. Yok edilebilmesi istenen tehditlerin arasında füzeler, hipersonik silahlar ve kıtalar arası balistik füzeler (ICBM) bulunuyor.

Warrior Maven tarafından yapılan habere göre, yaklaşan tehditleri tespit edip yok edebildiği sınırların genişletilebilmesi için yeni bir yüksek enerjili ve normale nazaran daha hassas bir radar sistemi savaş gemilerine entegre edilecek. Yeni radar sistemi daha uzun menzile sahip olmasının yanında daha gelişmiş bir hassasiyete de sahip olacak.

Kanada ve Japonya’nın da bulunduğu ABD’nin müttefik ülkelerinin savaş gemilerinden oluşan Aegis Silah Sistemleri ağı, ABD Deniz Kuvvetleri tarafından yönetiliyor. Lockheed Martin, ABD ve ABD’nin müttefiki olan çok sayıdaki ülkenin halihazırda kullanmakta olduğu Aegis radar sistemlerinin üzerine eklemelerde bulunarak SPY-7 isimli gemi temelli radarı entegre etmek istiyor. SPY-7 geniş menzillerdeki tehditleri yüksek hassasiyetlerle tespit edebilecek.

TEI-TF6000 Turbofan Motoru için yeni parça teslimatı yapıldı TEI-TF6000 Turbofan Motoru için yeni parça teslimatı yapıldı

Ordu, savaş gemilerinden uzaya ulaşabilecek lazerlere, ICBM’leri durdurabilecek savunma füzelerine ve gemi temelli yeni nesil bir radar sistemine ihtiyaç duyduğunu belirtiyor. Lazer sistemlerinin yanında ICBM füzelerine karşı koyabilmek için ABD Deniz Kuvvetleri ve Füze Savunma Ajansı SM-3 füzelerinin bir versiyonu olacak olan SM-3IIA için çalışıyor. Yeni SM-3IIA füzelerinin sınıfına göre daha büyük ve daha uzun menzilli ve daha hassas olacağı belirtiliyor.