2021 yılında envantere girmesi beklenen ve hava-hava muharebesi yapabilecek olan AKINCI TİHA, yeni dizi Teşkilat’ta kullanıldı.

TRT 1 ekranlarında ilk bölümü 7 Mart tarihinde yayınlanan dizi gündeme oturmuş durumda. Özellikle aksiyon sahneleri ve istihbaratçıların yaşamı ile ilgili detayların işlendiği dizi seyircilerden tam not aldı.

AKINCI TİHA’nın dizide gösterilmesi de ayrıca heyecan uyandırdı. Dizide Milli İstihbarat Teşkilatı’na mensup bir istihbaratçının yürütmekte olduğu operasyonda kullanılan AKINCI TİHA, izleyenleri heyecanlandırdı.

Türk savunma sanayiinin 2022 cirosu 12,2 milyar dolara yükseldi Türk savunma sanayiinin 2022 cirosu 12,2 milyar dolara yükseldi

BAYKAR Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar SavunmaTR’ye vermiş olduğu özel röportajda, BAYKAR mühendisleri tarafından yüksek yerlilik oranıyla hayata getirilen AKINCI TİHA ile ilgili, 2021 yılında 6 adet teslim edileceğini söylemişti.

Bu yıl içerisinde gerçekleştirilecek teslimatlar öncesi Teşkilat dizisi ile hayatımıza giren AKINCI TİHA, kamuoyunun ilgisini üzerine çekti.