10-13 Kasım’da İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen fuarda, “Savunma Sanayinde Küresel Etkinlik ve Teknolojik Derinlik Yol Haritası” panelinde Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci de konuşmacı olarak yer aldı. Panelin sonunda ayrıca ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi tedarikçileri ile imza töreni gerçekleşti.

Türkiye'nin önde gelen sanayi kümesi SAHA İstanbul'un düzenlediği; Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından desteklenen Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı SAHA EXPO, İstanbul Fuar Merkezi'nde başladı. Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci de fuarın açılış gününde gerçekleşen panelde, firmanın Ar-Ge çalışmaları hakkında bir konuşma yaptı.

Roketsan Genel Müdürü İkinci: “Kendi Ürünlerimizi Üretmemiz Savaş Anında Bize Dinamizm ve Esneklik Sağlayacağından Büyük Önem Taşıyor”

Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi'nin moderatörlüğünde gerçekleşen “Savunma Sanayinde Küresel Etkinlik ve Teknolojik Derinlik Yol Haritası” panelinde konuşmacı olarak yer alan Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, “3.600’ü aşkın çalışanımız ile Türkiye’nin en büyük üçüncü Ar-Ge şirketiyiz. Ar-Ge payımızı arttırmak için ciromuzu arttırmamız büyük önem taşıyor. Ciromuzu arttırmadaki en öncelikli konularımızdan biri ise ihracata ağırlık vermek” ifadelerini kullandı.

Savunma sanayiinde dışa bağımlılığın azaldığını belirten İkinci, “Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz önemli çalışmalar var. Bunların başında da kendi ihtiyaçlarımıza en uygun çözümleri ürettiğimiz ve savunma sanayiinde dışa bağımlılığımızı azaltmamızı sağlayan projelerimiz ve ürünlerimiz yer alıyor. Türkiye olarak kendi ürünlerimizi üretebiliyoruz ve bu durum da savaş anında bize dinamizm ve esneklik sağlayacağından büyük önem taşıyor” dedi.

ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi tedarikçileri ile imzalar atıldı

Eurofighter’a elektronik harp eklentisi geliyor  Eurofighter’a elektronik harp eklentisi geliyor 

Roketsan Hakkında

Ülkemizin geleceği için özgün, güvenilir ve çığır açan roket ve füze çözümlerinin lideri olmak vizyonuyla çalışmalarını devam ettiren Roketsan, Savunma Sanayii İcra Komitesi kararı ile 14 Haziran 1988 tarihinde kurulmuştur. Roketsan, başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere dost ve müttefik ülkelere de hizmet etmek amacıyla farklı özelliklerdeki roket, füze, güdümlü mühimmat ve bunların fırlatıldığı silah sistemlerini, roket yakıtlarını, arayıcı başlıklarını, güdüm ve kontrol sistemlerini, yazılımlarını, tapalarını, harp başlıklarını, mekanik aksamlarını üretmek, bu sistemlerin kara, hava, deniz ve denizaltı platformlarına entegrasyonunu yapmak, bina, araç ve tankların korunması için balistik koruma sistemlerini üretmek, satışını gerçekleştirdiği ürünler için satış sonrası hizmetlerini vermek ve uydu fırlatma sistemleri geliştirmek çerçevesinde faaliyetlerini Ankara’da yürütmektedir.

3.600’ün üzerinde çalışanı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji ordusu olmayı hedefleyen Roketsan, 1.800’den fazla mühendis ve kendi öz kaynakları ile finanse ettiği Ar-Ge çalışmalarıyla ülkemize ve milletimize özgün tasarımlar ve ürünler geliştirmeye devam etmektedir.