AB'nin yapay zeka müzakerelerinin son aşaması tehlikede AB'nin yapay zeka müzakerelerinin son aşaması tehlikede

ABD’li şirket yapay zeka kullanan ileri düzey 3D yazıcı sipariş etti!

AML3D'nin, geleneksel üretime meydan okuyan, ARCEMY olarak bilinen cihazı, interneti ve yapay zekanın potansiyelini kullanabilen, savunma uygulamaları için en büyük boyutlu endüstriyel ölçekli bileşenler üretebilen, akıllı Endüstri 4.0 üretim tesislerinin büyümesini sağlayan metal 3D baskı sistemi olarak bilinmektedir. Siparişi veren şirket Cogitic Corporation ise, ABD Donanması'nın Denizaltı Sanayi üssünün parça tedarikçisidir. Cogitic, karmaşık bileşenler ve montajlar konusunda uzmanlaşmış Colorado Springs merkezli bir mühendislik ve üretim şirketidir. Kritik deniz savunması ile ilgili endüstrilere "başarısız olamayacağı" mottosuna sahip uygulamaları ile hizmet vermektedir.

ARCEMY sistemi Cogitic tarafından yüzde 50 ön ödeme ile yaklaşık 2,5 milyon dolara satın alınacak, kalan ücret ise test, kurulum ve devreye alma işlemlerinin ardından ödenecek. Şirket nihai devralma işleminin 2024 takviminin ortalarında gerçekleşmesini bekliyor.

Cogitic

AML3D CEO'su Sean Ebert anlaşma hakkında şunları söyledi:

"Cogitic Corporation ile yapılan bu satın alma sözleşmesi, ABD Donanması denizaltı sanayi üssü tedarik zincirinde, AML3D'nin teknolojisine yönelik giderek artan talebin bir başka kanıtı olmuştur. ABD savunma sanayisinin uzun süredir tedarikçisi olan Cogitic, üretim sorunlarını çözmek için yenilikçi mühendisliği ileri teknolojiyle birleştirme konusunda bir üne sahiptir ve bu da ARCEMY Sistemini üretim kapasitelerini geliştirmek için cazip bir teknoloji haline getirmektedir. ABD’nin ölçek büyütme stratejisindeki momentumunun devam ettiğini görmek heyecan verici. Bunun sonucunda AML3D'nin ticari fayda elde etmesi ise tam anlamıyla bizlere cesaret veriyor. Bu ticari avantajı en üst düzeye çıkarmak için satın alma veya kiralama anlaşmaları ve ARCEMY sistemlerimizin hızla devreye sokulması gibi fırsatlara karşı tetikte olmaya devam edeceğiz."