Barbaros sınıfı fırkateyn modernizasyonunda kullanılacak ekipmanlar teslim ediliyor.

Armelsan Savunma üretimi, Barbaros Sınıfı Fırkateyn 1. Gemi Dalgıç Tespit Sonarı ARAS-2023 Fabrika Kabul Testleri (FKT) başarıyla tamamlandı.

Armelsan Savunma resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Barbaros Sınıfı Fırkateyn 1. Gemi Dalgıç Tespit Sonarı ARAS-2023 Fabrika Kabul Testleri (FKT) başarıyla tamamlanmıştır." ifadelerine yer verildi.

ARAS-2023 Dalgıç Tespit Sonarı

Türk savunma sanayiinin 2022 cirosu 12,2 milyar dolara yükseldi Türk savunma sanayiinin 2022 cirosu 12,2 milyar dolara yükseldi

ARAS-2023 Dalgıç Tespit Sonarı,TCG Anadolu’nun sualtından gelecek sinsi dalgıç tehditine karşı korunması amacı ile seçildi.

İlgili proje kapsamında ürünlerin Fabrika Kabul Testleri, aralık 2018 tarihinde hatasız bir şekilde tamamlandı. Platform entegrasyon faaliyetleri de takvimine uygun olarak devam ediyor.

Ayrıca 2018 mayıs ayı içerisinde Dz.K.K.’lığına (Deniz Kuvvetleri Komutanlığı), farklı konfigürasyonlardaki dalgıçlara karşı performans gösterimleri yapıldı, alınan başarılı sonuçlar neticesinde Barbaros sınıfı fırkateynlerde de ARAS-2023 kullanımına karar verildi.

Dalgıç tespit sonarı ürünü, en az yurt dışındaki rakiplerinin performansına sahip olmakla birlikte, güncellenen tehditlere bağlı olarak sistemde sürekli olarak iyileştirmeler yapılıyor.

Armelsan Savunma, ARAS-2023 dalgıç tespit sonarımızın ihraç versiyonunun satışının gerçekleşeceğini de ön görüyor.