Türkiye’nin ilk yerli helikopter yakalama ve transfer sistemi göreve başladı Türkiye’nin ilk yerli helikopter yakalama ve transfer sistemi göreve başladı

Letonya'dan sonra bir NATO üyesi ülke daha BAYKAR Savunma'yı ziyaret etti.

Arnavutluk İçişleri Bakanı Bledar Çuçi ve beraberindeki heyet, Türkiye ziyareti kapsamında BAYKAR'ın İstanbul'da bulunan Milli S/İHA Ar-Ge ve Üretim Tesisleri'ni ziyaret etti.

BAYKAR Savunma, resmi Twitter hesabında Arnavutluk heyetinin gerçekleştirdiği ziyaretle ilgili bir paylaşımda bulundu.

BAYKAR tarafından yapılan paylaşımda, "Arnavutluk İçişleri Bakanı Sayın Bledar Çuçi ve beraberindeki heyet, Baykar Milli S/İHA Ar-Ge ve Üretim Tesisleri'ni ziyaret etti. Kendilerini ağırlamaktan memnuniyet duyduk." ifadelerine yer verildi.

Arnavutluk heyeti, BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar tarafından ağırlanırken Arnavutluk İçişleri Bakanı Bledar Çuci'ye Bayraktar TB2 SİHA maketi takdim edildi.

Arnavutluk heyetinden önce 7 Haziran 2021 tarihinde Letonya Savunma Bakanı ve beraberindeki heyet BAYKAR'ı ziyaret etmişti ve Letonya, Bayraktar TB2 SİHA edineceğinin sinyallerini vermişti.

Muharebe sahasındaki başarısını tüm dünyaya kanıtlayan Bayraktar TB2 SİHA, birçok ülkenin dikkatini çekmişti. Bu gelişmelerden sonra Polonya, Bayraktar TB2 SİHA alan ilk NATO ve AB üyesi ülke olmuştu.