ASELSAN'dan uluslararası yeni bir sözleşme daha geldi. Her geçen gün Türk savunma sanayiinde vites arttıran ASELSAN, geçtiğimiz günlerde 118 milyon Euro değerinde yaptığı sözleşmenin ardından şimdi de 38 milyon Dolar değerinde bir ihracat daha gerçekleştirdi.

Blitz Teknoloji’den Mantis i45’e rakip elektro optik sistemi Blitz Teknoloji’den Mantis i45’e rakip elektro optik sistemi

Kamuyu Aydınlatma Platformu, ASELSAN'ın uluslararası bir müşterisi ile 38 milyon dolarlık yeni bir sözleşme imzaladığını duyurdu.

KAP yapılan açıklamada: ''ASELSAN ile uluslararası bir müşterisi arasında Elektro-Optik ve Haberleşme Sistemleri ihracatı ile ilgili olarak, toplam bedeli 38.822.074,- ABD Doları tutarında üç adet satış sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu sözleşmeler kapsamında teslimatlar 2021-2022 yıllarında gerçekleştirilecektir.'' ifadelerine yer verdi.

Önceki sözleşme 118 milyon Euro değerindeydi

KAP, bir önceki duyurusunda ASELSAN'ın daha önce de uluslararası bir müşterisi ile 118 milyon euro değerinde ihracat sözleşmesi imzalandığını duyurmuştu.

ASELSAN'ın önceki imzaladığı sözleşme 2020-2022 yıllarında gerçekleştirilecek.

Böylece ASELSAN, KAP'ın duyurduğu verilere göre Kasım ayında 1.3 milyar TL ihracat sözleşmesi imzalamış oldu.